Lokalizační tabulky.
Lokalizační tabulky Česka jsou certifikovaná databáze využívaná zejména pro poskytování dopravních informací v souladu s požadavky a formátem RDS-TMC (Radio Data System – Traffic Message Channel). Vlastníkem tabulek je Ředitelství silnic a dálnic ČR. CEDA zabezpečuje distribuci dat a technickou podporu, obojí při splnění licenčních podmínek zdarma. O implementaci do NDIC se stará Ředitelství silnic a dálnic a jeho technologičtí partneři.
Podpora / Lokalizační tabulky
Lokalizační tabulky slouží k určení míst na silniční síti. Pokud potřebujete definovat třeba dopravní informace o uzavírce na hlavní síti komunikací, vyberou se z lokalizačních tabulek dvě nebo více definovaných lokací (obvykle křižovatky), na kterých se situace odehrává. Takto definované místo dopravní události je nezávislé na mapovém podkladu. Výrobce mapových podkladů tak musí propojit tabulky se svými křižovatkami a úseky komunikací.
Díky tomu je informace možné přenést velmi snadno (jen pomocí několika čísel lokací) a nezávisle na poskytovateli mapových dat. Určitou nevýhodou je omezený počet lokací, které se do tabulek vejdou – proto pokrývají jen dopravně významné komunikace.
- Zaregistrujte se na stránkách https://mobilitydata.rsd.cz.
- Vyplňte žádost o povolení používat lokalizační databázi, Souhlas s podmínkami použití a Objednávkový formulář lokalizační databáze ČR.
- Vše zašlete e-mailem na: mobilitydata@rsd.cz nebo poštou na adresu:
Ředitelství silnic a dálnic ČR
Odbor silniční databanky a NDIC
Slovenská 1142/7
70200 OSTRAVA – Přívoz
Lokalizační tabulky jsou vydávány jednou za 2 roky. Při vydání nové verze dat vám přijde upozornění včetně pokynů, jak ji získat.
Technickou podporu poskytuje výrobce dat a tím je CEDA. Stačí tedy napsat na podpora@ceda.cz. Implementaci do NDIC má na starosti Ředitelství silnic a dálnic a jeho technologičtí partneři.
Jelikož jsou data zdarma, je potřeba požádat o jejich poskytnutí jako celku.
Ne. Tato data totiž neslouží k vizualizaci. Jedná se o lokality odpovídající geografickým entitám a jejich propojení spojnicemi do sítě. Jejich vizualizace je možná nad daty CEDA StreetNet nebo Global Network pomocí speciálně připravovaného TMC linku (propojení lokalizačních tabulek s úseky komunikací).
Systém FCD, který provozuje ŘSD, využívá právě úseky definované lokalizačními tabulkami jako ty, ke kterými data o aktuálním zpoždění poskytuje. Tyto úseky jsou často delší (nejsou rozdělené například křížením s místními komunikacemi) a zahrnují jen dopravně významné komunikace.
Nenašli jste odpověď?
Neváhejte nás kontaktovat na telefon +420 226 201 101, na email podpora@ceda.cz nebo použijte tento formulář.